احمدرضایی
از on 21 آبان, 1397
28 مشاهده
ادبیات جهان .
گابریل گارسیا مارکز ..
گابریل گارسیا مارکز جزء آن دسته از نویسندگانی است که اصولا به یک برند تبدیل شده است. همین که نام نویسنده ی اثری گارسیا مارکز باشد، کافی است تا مخاطب حرفه ای کتاب قانع شود، اثر مورد نظر را مطالعه کند. مارکز تا بوده یک شاهکار نویس بوده است و یک شاهکار نویس بلد نیست اثر بی کیفیت ارائه دهد
در زندگینامه گارسیا مارکز یکی از مهم ترین چیزها محبوبیت این نویسنده در کل جهان و به ویژه آمریکای جنوبی است. مردمان لاتین زبان مارکز را با نام “گابو” می‌شناسند. او علی زغم این محبوبیت در کشور خود تحت تعقیب بود و این به دلیل آن بود که وی همواره از لحاظ سیاسی فعال بوده و انتقادات صریحی را علیه سیاستمداران کشورش انجام می‌داد.
مارکز پس از آن که در کشور خود تحت تعقیب و محکومیت قرار گرفت به مکزیک رفت و در آنجا به زندگی ادامه داد. جایزه‌ی نوبل ادبیات از دیگر قسمت های مهم زندگینامه گابریل گارسیا مارکز است که که این جایزه در سر ۱۹۸۲ به وی تعلق گرفته است. همانطور که گفته شد مارکز در کلمبیا و در یک روستا به دنیا آمد. او از نخستین سال های زندگی اش به ادبیات توجه نشان می‌داد و به نوشتن علاقه داشت.اغلب، آثار وی را رئالیسم جادویی می‌دانند در صورتی که آثار مارکز به هیچ عنوان در قالب و سبک ثابتی نمانده است و آثار او بسیار متنوع و متفاوت است.